Hatay'da Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Haksen ve Büro Hak-Sen Hatay İl Temsilcisi Ahmet Yaslı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Büyük Antakya Oteli’nde Haksen Üyelerine ve eşlerine yemek düzenledi.

Düzenlenen yemeğe bir çok bayan katılırken yemekte konuşan Ahmet Yaslı 8 Mart Kadınlar Günü dolayısı ile 7. sini düzenlediklerini belirtti.

Haksen Hatay İl Temsilcisi Ahmet Yaslı yaptığı konuşma da “sizler evleriyle, işleri ile gece gündüz çalışarak bu arada çocuklarını yetiştirerek dünya da ve ülkemizde hayırlı evlatlar yetiştiren kadınlarsınız. Anneler, sizler aslında yılda bir kez olan 8 Mart Günü değil her gün hatırlanmanız ve her gününüzü ayrı ayrı kutlanmanız gerekir. Çalışan kadınlarımız bugün gelinen nokta da toplum yöneticileri olmak sizin en doğal hakkınızdır. Ancak kadınlarımıza Mustafa Kemal Atatürk 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı verdi. Ancak bugüne kadar hak ettiği yere gelememiştir” dedi.

Yaslı: “Türkiye yüzyılı aşkın bir zamandan bu yana kız çocukların okuması ve kadınların çalışma hayatına katılması konusunda çaba harcamaktadır. Okullaşma konusunda büyük mesafe alınmış olmakla birlikte kadınların çalışma hayatına katılması, siyasi ve yönetsel temsil konusunda halen geri kalınmıştır. Kadın erkek eşitliği konusunda kat edilmesi gereken çok mesafemiz bulunuyor. Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberlik içerisinde, kadınıyla erkeğiyle Atatürk’ün çizdiği vizyon doğrultusunda bu mesafeyi çok hızlı şekilde kat edeceğine inanıyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Ahmet Yaslı günün anısına gelen konuklara karanfil dağıttı.
Eklenme : 11 Mart 2014

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26