Yardımcı Hizmetlerin GİH'e Alınması İçin İmza Kampanyası Başlattık

Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personelin Genel İdari Hizmetler Sınıfına alınması için imza kampanyasını Sincan Adliyesinde başlattık.

Sincan Adalet Sarayının önünde kurduğumuz imza standına Sincan Adliyesi personeli yoğun ilgi gösterdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına hitaben yazılan üst yazının altına imza atan personel çalışma nedeniyle sendikamıza teşekkür etti.

Bakanlığa hitaben yazılan yazıda;

"657 sayılı Yasa tabi kurumlarda çalıştırılan memurların sınıfları anılan Kanunun 36’ıncı maddesine gösterilmiştir. Buna göre, kurumlarda yönetim, icra, büro ve benzeri hizmetleri gören ve bu Kanunla tespit edilen diğer sınıflara girmeyen memurlar GENEL İDARE HİZMETLERİ SINIFINI teşkil etmektedir. Kanunda YARDIMCI HİZMETLERİ SINIFINDAKİ personelin görevleri arasında sayılan hizmetlerin önemli bir kısmı dışarıdan hizmet alımı yoluyla yaptırılmaktadır.

Bununla birlikte, yardımcı hizmetler sınıfındaki personel, kurumlardaki büro ve benzeri hizmetleri yerine getirmekle birlikte mali ve sosyal haklardan mahrum edilmektedir.

Bu nedenle, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki kadroların Genel İdari Hizmetler Sınıfına dahil edilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını arz ve talep ederiz." denildi.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, imza kampanyasının startını bugün verdiklerini belirterek, diğer kamu kurumlarında ve illerde de kampanyanın devam edeceğini söyledi.
Eklenme : 03 Mart 2014

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26