Defterdarlık Uzmanlığına Sınav Hakkı İstedik

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürü Bekir Bayrakdar’ı ziyaret etti.

Ziyarete Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Haksen Teşkilat Koordinatörü İsmet Taş ve Büro Hak-Sen Genel Sekreteri Özgür Tuncer katıldı.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü görevine atanan Bekir Bayrakdar’ı tebrik ederek başarılar dileyen Genel Başkan Ayhan Çivi, Kurum personeline Defterdarlık Uzmanlığına geçiş için yeni bir sınav hakkı verilmesini talep etti.

Genel Başkan Ayhan Çivi, Büro Hak-Sen’in açtığı dava sonucu 2011 yılında yapılan Defterdarlık Uzmanlığı (Muhasebe Uzmanlığı) sınavındaki A kitapçığındaki 11 ve 38 inci soruların iptal edilerek tüm adaylar lehine doğru kabul edildiğini hatırlatarak, geçtiğimiz günlerde sınava giren diğer bir personelin açtığı dava sonucu 39,64 ve 68 soruların da iptal edildiğini söyledi.

Çivi, söz konusu ikinci mahkeme kararı gereğince iptal edilen 3 sorunun da sınava giren tüm adaylar lehine doğru kabul edilerek yeniden bir liste yapılması gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Ayhan Çivi, gerek daha önce ataması yapılan personelin mağdur olmaması, gerekse 5 sorusu iptal edilen bir sınav nedeniyle mağdur olan diğer personelin hak kaybının önlenmesi için gerekli şartları taşıyan tüm personeli kapsayacak yeni bir Defterdarlık Uzmanlığı sınavı yapılmasını talep etti.

Muhasebat Genel Müdürü Bekir Bayrakdar, konudan yeni haberdar olduğunu belirterek gerekli incelemeyi yapacaklarını söyledi
Eklenme : 02 Mart 2014

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26