Başarımızı Referans Gösteriyorlar AMA NASIL !

Konfederasyonumuzun kurulduğu 15 Nisan 2008 tarihinden itibaren kamu çalışanlarının uğradığı ekonomik ve sosyal hak ihlallerine karşı tüm imkanlarını seferber ederek son derece samimi,ciddi,kararlı ve bilinçli bir şekilde sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonucu elde ettiği kazanımlar diğer konfederasyonlar tarafından da referens olarak gösterilmeye başlandı.

Türkiye İstatisitk Kurumunda (TÜİK) 41 yıldan beri 4/C statüsünde personel çalıştırılmasına rağmen sendika hakkı başta olmak üzere hiçbir hakkını kullanamayan 4/C personelin “sendika hakkını” yargı yoluyla teslim eden sendikamız ard arda yaptığı başvurularla 4/C personelin pek çok hak kaybına engel olmuştur.

2011 yılı Ocak ayında “emekliliğine hak kazandığı” gerekçesiyle sözleşmesi yenilenmeyen TÜİK Bursa Bölge Müdürlüğünde görev yapan sendika üyemiz Fatma Mürzaoğlu adına Hukuk Müşavirliğimizin açtığı dava lehimize sonuçlanmıştır.

Mahkeme kararında “emekliliğe hak kazanmış olmanın” sözleşme yenilememe nedeni olamayacağı belirtilmiştir.

Bu karar, yıllardır aynı işleme maruz kalan personel açısından alınan ilk mahkeme kararıdır.

14 Kasım 2013 tarihinde Türk Eğitim-Sen tarafından Devlet Personel Başkanlığına yaptığı başvuruda Büro Hak-Sen üyemiz Fatma Mirzaoğlu adına sendikamız tarafından yargıya başvuru sonucu kazanılan davanın mahkeme kararı ek olarak sunulmuş ve haberin ekinde yayınlanmıştır.
Sendikamızın mahkeme kararı herhangi bir izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılmıştır.

Ancak, “4/C personelin hayrına yapılan her girişim sendikamız açısından değerlidir” düşüncesiyle buna bir itirazımız olmaz.Buraya kadar olan işlemlerde bizim açımızdan herhangi bir sorun yoktur.
Olayda, sendikal anlamda etik olmayan ve yüzbinlerce üyesi olduğunu her fırsatta dile getiren bir konfederasyona yakışmayan başka bir durum vardır.

Mahkeme kararının davacı ve vekili kısmının üzeri silinerek yayınlanmış olmasıdır.

İlgili link: (http://www.kamusen.org.tr/haber_goster.php?Id=7400)

Kamu çalışanları; sendikamızın 3 yıl önceki kazanımını şimdi referans göstererek, “yazıcılıktan” öteye gidemeyenlerin 4/C mücadelesinin neresinde olduklarını görmüş oldular.

Hiçbir DAKSİL veya araç sendikal mücadelemizin ve kazanımlarımızın üzerini silemeyecektir.

Zira, aynı konuda “çok yeni” bir yargı kararını yakında buradan yayınlayacağız.

Takdir Kamu Çalışanlarınındır.

Eklenme : 09 Ocak 2014

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26