Yaşasın 1 Mayıs

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (Haksen) Genel Başkanı Ayhan Çivi, yaptığı yazılı açıklamada; emeğiyle geçinen tüm insanların “Birlik, mücadele ve dayanışma günü” olan 1 Mayıs’ı kutladı.

Çivi, dünya emekçilerinin insan onuruna yakışır çalışma koşullarını elde etmek için başlattıkları mücadeleyle birlikte tüm dünyada 124 yıldan beri büyük bir coçkuyla kutlanan 1 Mayıs, ülkemizde bir kez daha engellerle karşılaştığını söyledi.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, yasaların çalışanların bayramı olarak kabul ettiği 1 Mayıs’ta İstanbul’da yaşananları kabul etmek mümkün olmadığını belirtti.

Çivi , iki yıldan beri herhangi bir toplumsal olay meydana gelmeden Taksim’de yapılan kutlamalar, fiziki engeller ve çıkması öngörülen olaylar bahane edilerek bu yıl engellenmiştir. Ülkemizin demokratikleşme yolunda yürümek istediği bir ortamda, demokrasinin olmazsa olmazı olan emekçilere karşı adeta sıkıyönetim ilan edilmiştir, dedi.

Konfederasyon genel merkezi olarak tüm hazırlıkların yapılarak Ankara’dan hareketle 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlama kararı aldıklarını da hatırlatan Çivi, İstanbul’da ilan edilen sıkıyönetim nedeniyle toplu olarak Avrupa yakasına ulaşma imkanın ortadan kalkması sonucu programı iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi.
Eklenme : 01 Mayıs 2013

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26