Samsun İl Başkanlığımız Törenle Açıldı

Sendika üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği açılışa Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca, Büro Hak-Sen Genel Sekreteri Özgür Tuncer, Eğitim Hak-Sen Genel Sekreteri Erdinç Toptaş, Büro Hak-Sen Sosyal İşler Sekreteri Mehmet Karabulut, TOÇ Hak-Sen Eğitim Sekreteri Tamer Bıçkıcı ve Eğitim Hak-Sen Ankara Şube Başkanı Ümit Şeref Yarıcı ile üye sendikaların samsun il,ilçe ve işyeri temsilcileri katıldılar.

Ankara’dan açılışa gelen genel başkan ve sendika yöneticilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Haksen Samsun İl Temsilcisi Alparslan Kayhan, Haksen’in hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını söyledi.

Hak ve emek mücadelesinde haklının ve emekçinin dostu olduklarını belirten Kayhan, bundan sonrada sadece çalışanlara hizmet etmek için mücadele edeceklerini söyledi.

Açılışta konuşan Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi, Hak ve emek mücadelesinin dalga dalga tüm yurda yayıldığını belirterek, Samsun’da bugün açılışı yapılacak hizmet binasının üyelerin eseri olduğunu söyledi.

Temsilciliğin açılışında emeği geçenlere teşekkür eden Çivi, Haksen’in emek mücadelesinde Samsun’da açılan binanın önemli bir mevzii olduğunu ifade ederek, burası bizden sonra üyelerimize emanettir , dedi.

Genel Başkan Ayhan Çivi, barış süreci ile ilgili yaptığı açıklamada sendika olarak çatışmalardan ve kavgalardan yana olmadıklarını söyledi. Başkan Çivi, “Sendikal mücadele için temsilcikler önemlidir. Buralar sizin hakkınızın ve mücadelenize rehber olacaktır. İnsan her yerde insan insandır. Çalışan da kimliği memleketi ne olursa olsun bu memleketin çalışanıdır ve hizmetkarıdır. Dolayısıyla onlar arasında eşitliğin sağlanması bizim muradımızdır.

Şu an ülkemizde çözüm süreci başlatıldı. 30 yıldır terörle amansız bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele sebebiyle gerek maddi gerekse insan kaynaklarımız feda oldu. Binlerce evladımız şehit olmuştur. Bu kavganın bitmesi gerekiyor. Biz HAKSEN olarak çatışmadan ve kavgadan yana değiliz. Biz barış ve özgürlük, hak ve adalet istiyoruz. Ancak, hak ve özgürlükler verilirken, terör baronlarının istekleri doğrultusunda değil, halkın istediği temelde olmalıdır. Verilen haklar, halkı barıştıracak, halkı birleştirecek ve bütünleştirecek temelde olmalıdır.

Biz sorunun çözülmesini istiyoruz. Bizden sonrada çocuklarımızın ve torunlarımızın bu ülkede refah ve barış içerisinde yaşamasını istiyoruz. Onun içinde bu barış sürecinde fikrimizi ve samimi düşüncelerimiz söyleyeceğiz. Yapılan tüm çalışmalar kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşılmalıdır. Sadece akil İnsanlar topluluğu ile yapılacak çalışmalarda kamuoyunun düşüncelerini saptamak mümkün değildir. Aktif katılımcı vatandaş stratejisiyle vatandaşa inilmeli, gerekirse anayasa değişikliğinde olduğu gibi halkın düşüncelerini açıklayacağı sanal platformlar oluşturulmalıdır.” diye konuştu.

Çalışma yaşamındaki en önemli insan hakları sorunun da 4/C çalışma statüsü olduğunu belirten Çivi, çalışma yaşamındaki barışın tesis edilmesi için 4/C kölelik düzeninin kaldırılmasının istedi.

4/C personelle ilgili kadro çalışmaları nedeniyle sendikaların ve basının bilgi kirliliği oluşturduğunu vurgulayan Çivi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in bu konudaki iyi niyetli gayretlerinin sonucunda son sözün Başbakan tarafından söyleneeğini hatırlatarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hiteben “Sayın Başbakanımız, ülkemizde barışı tesis etmek için yaptığın çalışmaların yanında 4/C personeli için deçözüm sürecini başlatmanızı talep ediyoruz” dedi.

Çivi, Ülkemizdeki kamu çalışanlarının en önemli sorunlarından birinin de ek ödemelerin maaşlara ve emekliliğe yansıtılması olduğunu söyledi.

Genel Başkan Ayhan Çivi’nin konuşmasından sonra sendika temsilciliğinin açılışı yapıldı.
Eklenme : 27 Nisan 2013

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26