TÜİK Ankara Bölgenin Ulaşım Sorunu

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Büro Hak-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karabulut ve Ankara Bölge Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Yanaral ile birlikte EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Daire Başkanı ile görüştü.

TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğünde görev yapan anketörlerin mesai saatleri dışındaki görevlerinde halk otobüslerinden yararlanamamaları nedeniyle sorunun çözümü amacıyla yapılan görüşmede;

Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunun 2006/1 sayılı kararının c bendinde; TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğü’nde görevli personelin 09:00-17:30 saatleri arasında tüm toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmasına karar verildiği belirtilerek, anket çalışmalarının mesai saatleri dışında ve hafta sonu da yapılması nedeniyle personelin özellikle halk otobüslerinden yararlanması konusunda sorunlar yaşandığı iletilmiştir.

Bu nedenle, TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğü personeli için UKOME kararındaki saat sınırlamasının kaldırılması talep edilmiştir.

Konuya ilişkin TÜİK Ankara Bölge Müdürlüğünce EGO ile yapılan yazışmalar ilgi tutulmak suretiyle personelin görev ve çalışma şartlarını da içeren yeni bir yazılı başvuru yapılarak çözüm süreci başlatılacaktır.
Eklenme : 27 Nisan 2013

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26