Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavına ilişkin başvurumuz

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi imzasıyla , 5 Eylül'de yapılması planlanan Adalet Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin yazılı başvuru yapıldı.

Başvuruda, sınav duyurusunun açıköğretim son sınıfta bulunan personelin de durumu dikkate alınarak yapılması talep edildi.

Başvuruda aşağıdaki hususlara yer verildi.

"Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit Gül’ün sosyal medya hesabından, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının 5 Eylül 2020 tarihinde yapılmasının planlandığı ifade edilmiştir.

Diğer taraftan, görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca aranan tahsil şartını sağlanması için halen üniversitelerin açıköğretim fakültelerinin lisans ve önlisans programlarının son sınıflarına devam eden personeller bulunmaktadır.

Ülkemizin maruz kaldığı koronavirüs salgını nedeniyle özellikle öğrencilerin çoğunluğunu oluşturan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim programlarının final sınavlarının 24 Haziran- 8 Temmuz 2020 tarihlerinde online olarak uzaktan yapılacağı duyurulmuş olup sonuçlarının da kısa bir süre içerisinde açıklanması beklenmektedir.

Bu nedenle, sınav takviminin duyurulmasında; öğrenimlerini tamamlayarak mezuniyetlerine uygun unvanlar için sınava giriş hakkı kazanacak personellerin durumunun göz önüne alınması önem arz etmektedir.

Bununla birlikte, bakanlığımızın yoğun gayretleri sonucu genel idari hizmetler sınıfında bulunan ve yargı hizmetlerinin sunulmasında önemli bir görevi yerine getiren mübaşir unvanındaki personellerin yazı işleri müdürlüğü sınavına katılma hakkının verilmesi gerektiğine inanıyoruz."Eklenme : 20 Haziran 2020
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26