Adalet personelinin fazla çalışma ücretine yeni düzenleme

2015 yılında belirlenen esaslara göre; idari işler müdürlüğü, bilgi işlem müdürlüğü, emanet bürosu, talimat bürosu, yakalama bürosu, muhabere bürosu, icra müdürlükleri, ön büro ve danışma birimlerinde çalışan personele fazla çalışma ücreti ödenmiyordu.

Ayrıca, Cumhuriyet Başsavcılıklarında ve mahkemelerde bir zabıt katibi başına düşen dosya sayılarına göre fazla çalışma ücreti ödenmekteydi.

Adalet Bakanlığınca 10 Nisan 2019 tarihinde tüm birimlere gönderilen yazıda; 2019 yılında fazla çalışma ücretlerinin ödenmesine ilişkin esaslarda değişiklik yapıldığı bildirilmiştir.

Buna göre ; İcra Müdürlükleri hariç tüm adli ve idari yargıda görev yapan personele unvan ayrımı yapılmaksızın ve dosya sayısına bakılmadan fazla çalışma ücreti ödenebilecektir.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi , 28 Şubat 2019 tarihinde Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner’le , 8 Mart 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Mehmet Arı’yla yaptığı görüşmelerde fazla çalışma ücretlerinin tüm yargı birimlerinde görev yapan personele dosya kriteri olmadan eşit şekilde ödenmesini talep etmiştir.

Bu düzenleme ile sendikamızın bu haklı talebinin gereği yapılarak, fazla çalışma ücretinin ödenmesinde eşitlik sağlanmıştır.
Eklenme : 11 Nisan 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26