15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini andık

Haksen ve Büro Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, beraberindeki sendika yöneticileriyle birlikte Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette, şehitlerin resimlerinin bulunduğu platforma karanfil bırakılarak bırakıldı.

" VİDEOYU İZLEMEK İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ"

Ziyaret nedeniyle çıkışta bir açıklama yapan Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi şunları söyledi;

15 Temmuz hain darbe girişimi alsında Türkiye’ye yapılan bir saldırıdır. 15 Temmuz hain darbe girişimini daha geniş bir açıdan değerlendirmek gerekmektedir. Bu saldırı sadece FETÖ/PDY terör örgütünün bir planı değil, küresel güç odaklarının Türkiyeyi hedef alan planının bir parçasıdır. Bu saldırı, Devletimizin birlik ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını ve refahımızı hedef almıştır. Kısacası milletimizin ortak değerlerini yok etmek amacını taşımaktadır.

Bu saldırı, Türk Milletinin demokrasiye olan inancı, Devleti’ne olan bağlılığı ve iradesine sahip çıkması sonucu el birliği ile bozguna uğratılmıştır.

Bu uğurda şehit olan güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

15 Temmuz gecesi Özel Harekât Daire Başkanlığı’na hunharca yapılan bombalı saldırı sonucu civan mert polislerimiz şehit edilmiştir. Onların manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Emniyet teşkilatımıza bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren hain terör örgütünü nefretle lanetliyoruz.

Ülkemize yapılan saldırı ile hedef alınan; demokrasi, insan hakları ve adalete olan inancın güçlendirilmesi, refahın tüm toplum kesimlerine yayılması, çalışma yaşamının demokratik değerle geliştirilmesi önem arz etmektedir.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu, dün olduğu gibi bundan sonra da demokrasiye yapılan tüm saldırıların karşısında duracaktır.”Eklenme : 16 Temmuz 2017

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26