Amasya'da Haksen rüzgarı esti

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi ve sendika genel başkanları Amasya'da kamu kurumlarını ziyaret ettiler.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca, Kültür Hak-Sen Genel Başkanı Suna Bayram ve sendika genel merkez yöneticileri Özgür Tuncer, Kadir Doğan, Dursun Demirel ve şube başkanı Yaşar Temiz'in katıldığı ziyaret programlarına Amasya Haksen İl Temsilcisi Tercan Kurt ile Eğitim Hak-Sen Amasya İl Temsilcisi Ramazan Canik eşlik ettiler.

Konfederasyon heyetimiz;
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş,
Amasya Defterdarı Bekir Açıkgöz,
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay
ve kurumların çalışanları ziyaret edilerek sorunları dinlediler.

Heyet ayrıca Amasya Suluova İlçesi Akdağlılar Derneğini de ziyret etti.

Ziyaretlerin ardından sendikamıza katılımlar nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Haksen Genel Başkanı Çivi şunları söyledi;

18 Martta Cumartesi günü Tokat’ta yapacağımız bölge toplantısı öncesinde Amasya’daki sendikal çalışmalarımızı arkadaşlarımızla birlikte bir kez daha yerinde görmek, Amasya’daki kamu çalışanlarının sıkıntılarını, sorunlarını tespit ederek, bunlarla ilgili çalışmalar yapmak ve öncelikle de Amasya’da milli eğitim bakanlığı, adalet bakanlığı ve maliye bakanlığındaki birimlerde çalışan 64 arkadaşımız Hak Sen’e üyeliklerini vermek suretiyle aramıza katılmışlardır. Bu katılımı gerçekleştirmek suretiyle Amasya’da bulunuyoruz.

Biz Hak ve Emeğin sendikasıyız, bizim mücadelemiz hak ve emek eksenindedir. Siyasi ideolojik referanslardan uzak, demokrasiden ve insan haklarından yana bir anlayışla da bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Güzel ülkemizde bu güzelliği bozacak, devletimizin birliğini bütünlüğünü, vatandaşımızın huzurunu bozacak pek çok terör eylemi, pek çok saldırılar gerçekleşti. Biz Hak Sen olarak her zaman terörün karşısında durduk, devletimizin yanında olduk bu konuda. Hak Sen yüzde yüz bir sivil toplum örgütüdür ve demokrasinin her zaman yanında olmuştur. Ülkemiz 15 Temmuzda çok alçak bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı ve bu darbe girişimine alet olanlar da büyük ölçüde kamu görevlileriydi. Her zaman demokrasinin ve devletimizin yanında olarak kamu görevlileri sadece ve sadece milletine ve devletine sadakat duymalıdır. Yediği ekmeğe ihanet eden soysuzlar çıkabilir. Ben bir kez daha bu alçakları lanetliyorum. Memur devletin memuru olmalı, milletin memuru olmalı, liyakat sahibi olmalı ve sadakat sahibi olmalıdır. Biz bu çizgide mücadelemizi de sürdüreceğiz. Pek çok sendika ve sivil toplum kuruluşu, bu konuda üyeleri hakkında irade beyanında bulunmuşlardır. Burada da biz farklı düşünüyoruz. Sendikalar bir seçmen değildir. Sendikaların bu konuda bir oy kullanma yetkisi yoktur. Sendika yöneticilerinin tüm üyelerini kapsayacak bir şekilde irade beyan etmeleri, üyelerinin iradelerine yapılan bir saygısızlıktır.” dedi.

Referandum ile ilgili düşüncelerini dile getiren Genel Başkan Çivi: “Bir Konfederasyon Genel Başkanı olarak benim kişisel düşüncemden daha önemlisi sendikanın bakış açısıdır. Ben sendikamı her anlamda temsil eden bir insanım. Bu anlamda ben kişisel görüşümü beyan etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Sendikamızın yetkili kurullarının aldığı bir kara vardır, bu konuda biz bir irade beyanında bulunmayacağız. Bu karar genel başkan olarak beni de bağlar. Bu anlamda da ben kendi hür irademle gidip sandıkta tercihimi ortaya koyacağım” diye konuştu.
Eklenme : 27 Mart 2017

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26