Yargıda Zorunlu Göçe Hayır !

HAKSEN ve Büro Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Adalet Bakanlığı personelin zorunlu atama kapsamına alınmasının rotasyon zulmü olduğunu, söyledi.

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, 14 Mayıs 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama Ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yazı işleri ve idari işler müdürleri ile mahalli bilgi işlem ve mahalli adli sicildeki şube müdürlerinin zorunlu atamaya tabi personel kapsamına alındığını hatırlatarak, kamuoyunca rotasyon olarak bilinen bu uygulama ile sayıları binlerle ifade edilen personel göçebe konumuna gelecektir, dedi.

Bugüne kadar, rotasyona tabi olacak unvanlara bağlı bulunduğu komisyondaki boş kadrolar dikkate alınarak atama yapıldığını belirten Çivi, personelin de bu durumu göz önüne alarak görevde yükselme sınavlarına girdiğini ve atamalarının buna göre yapıldığını, söyledi.
Çivi açıklamasına şöyle sürdürdü;

Personel emekliliğe zorlanıyor.

Halen görev yaptığı yere göre geleceğini planlayan personelden emeklilik süresini dolduranlar, zorunlu yer değişikliği nedeniyle emekliliğe zorlanacaktır. Emekli olmaları halinde ise maaşları yarıya düşecektir. Neresinden bakılsa personel bir emri vaki ile karşı karşıya bırakılmıştır.

Yargıya gidiyoruz.

Yargı çalışanları aleyhine yapılan düzenlemeler ile kazanılmış hakları elinden alınamaya devam edilmektedir. Yargıyı sadece hakim ve savcılardan ibaret gören, çalışanları ve onların temsilcileri olan sendikaları arı yok sayarak, oldu bittiye getirilen hukuka aykırı bu düzenlemeye karşı demokratik haklarımızı kullanmakla birlikte iptali için hukuk müşavirliğimizce yargı yoluna başvuru yapılacaktır.


Eklenme : 01 Haziran 2016

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26