Karaca;"Tüm Çalışanları Haksen'e Davet Ediyorum"

Haksen Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca yaptığı yazılı açıklamada, başta 4/C liler olmak üzere kadrolu ve sözleşmeli tüm kamu çalışnalarını Haksen çatısı altında mücadele etmeye çağırdı.

İsmet Karaca şunları söyledi;

Sayın Başbakanımızın seçimlerden önce yaptığı açıklamalarda 4/c sözleşmeli memurlarında kadroya geçirilmesi noktasında arkadaşlarına talimat verdiğini katıldığı programlarda açıkladı. Ardından Bakan Hayati yazıcı 19. Nisan 2011 tarihinde Müjde verdi 4/c aile yardımı alacak 16.Mayıs 2011 Tarihinde imzalanacak ve hayırlı olsun dedi. Ama hepsi boş çıktı.

Toplu görüşmelerde yetkili sendikaların 4/c taleplerini hiç dikkate almadılar ve masada 4/c li arkadaşlarımızın umutla bekledikleri kadro ve aile yardımını becerisizliklerinden ötürü masada bıraktılar. Sayın Başbakan 4/c li personel için kadro talimatı verdim diyor, bakan 4/c li arkadaşlara aile yardımı hayırlı olsun diyor. Hükümet yanlısı sendikalar bu talepleri bu açıklamaları görmüyor ve görmek istemiyorlar. Memur arkadaşlarımız için istedikleri taleplerin hiç biri Hükümet tarafından kabul görmedi yetkili sendikalar yok sayıldı.

Bu dakikadan sonra bu sendikalara üye olmanın kendi adıma memur arkadaşlarıma sözleşmeli çalışanlara özellikle 4/c li arkadaşlarıma bir fayda getirmeyeceğini düşünerek Kamu-Sen sendikasından istifa ederek Haksen sendikasını Sakarya’da kurma kararı aldım. Şu anda yaklaşık 20 üyemiz var ama her geçen gün üye sayımız artıyor ve artmaya devam edecek ben Memur, Sözleşmeli, 4/b, 4/C li arkadaşlarımızdan Hükümet yanlısı sendikalardan istifa edip Kamu çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu hak ve emeğin sendikasına davet ediyorum gelin sizlerde bu mücadelede bizlerle birlik olun memurun hakkını hep beraber savunalım Sakarya’da artık 2 konfederasyon yok artık Sakarya’da Hak- Sen Konfederasyonu ’da var Hak-Sen Sakarla İl Temsilcisi olarak mücadelemizi kimseden çekinmeden kararlılıkla devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın bizleri destekleyin sıkıntılarınızı sorunlarınızın çözme noktasında elimizden gelen gayreti Sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın Gelin hak-sen çatısı altında buluşalım.
Eklenme : 30 Ağustos 2012

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26