Bıçak Kemiğe Dayandı: 23 Mart'ta Meteoroloji'de İş Yavaşlatıyoruz

HAKSEN ve Büro Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, 23 Mart’ta Meteorolojik hizmetleri yavaşlatma kararı aldıklarını, söyledi.

HAKSEN ve Büro Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, alınan karar sonucu 23 Mart’ta özellikle hava ulaşımında gecikmeler olabileceğine dikkat çekerek, vatandaşları uyardı.

Çivi açıklamasında, Hava Seyrüseferinin Emniyeti için Avrupa Teşkilatı (EUROCONTROL) , hava meydanlarında vermiş olduğu meteorolojik hizmetler karşılığında Meteoroloji Genel Müdürlüğüne ödenek aktarmaktadır. Bu ödeneklerin içinde personel giderleri de bulunmasına rağmen, Meteoroloji personeline bu ödeneklerden hiçbir şekilde ödeme yapılmamaktadır, dedi.

2013 yılındaki aktarılan miktarın 58 Milyon TL civarında olduğunu hatırlatan Çivi, bu ödeneğin yarısı personele verilseydi kişi başına aylık 800 TL ödenmesi gerektiğini ,söyledi.

Personele yansıtılmayan kısmın nerelere harcandığı konusunda da bir şeffaflık olmadığını belirten Çivi, EUROCONTROL teşkilatından Devlet Hava Meydanları İşletmesine aktarılan kısımdan DHMİ personeline aylık 500-3.750 TL arasında ilave ödeme yapılmaktadır, dedi.

Meteoroloji personelinin yıllardan beri oyalandığını hatırlatan Çivi, artık bıçak kemiğe dayandı. Bu haksızlığın bir an önce giderilmesi gerekiyor. Haksen olarak 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü olması nedeniyle bu kararı aldıklarını, söyledi.

Eklenme : 18 Mart 2015

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26