Havacılık Tazminatı İçin TBMM Dilekçe Komisyonuna Başvuru Kampanyası

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personeline HAVACILIK TAZMİNATI ödenmesi için verdiğimiz mücadeleyi TBMM'ye taşıyoruz.

Bilindiği gibi, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce sivil havacılığa verilen meteorolojik hizmetlere ilişkin milli maliyetin (personel giderleri dâhil) hesaplanarak, yapılan harcamaların Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği (Eurocontrol) teşkilatından geri dönüşü sağlanmaktadır.

Ancak, söz konusu ödemelerden Meteoroloji Genel Müdürlüğü personeline herhangi bir ödeme yapılmamaktadır
.
Bu nedenle, Meteoroloji personeline ‘Havacılık Tazminatı’ ödenmesi için sendikamız tarafından yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Bu kapsamda, konunun TBMM nezdinde de gündeme getirilmesi amacıyla bir Dilekçe Kampanyası başlatılmıştır.

T.C. Anayasası gereğince, kamu görevlileri de dahil olmak üzere kişilerin talep ve şikayetlerini TBMM'ye iletebilmeleri, adli ve idari başvuru yollarından bağımsız olarak güvence altına alınmıştır.

TBMM'ye yapılan başvurular Devlet Memurları Kanununun vb. Kanunların idari başvuruda aranılan 'müracaat ve şikayetlerin en yakın amirden başlayarak silsile yolu ile yapılacağına' ilişkin kuralı kapsamında bulunmamakta ve kamu personeli doğrudan TBMM'ye başvuru hakkını kullanabilmektedir.

Ekte sunulan dilekçelerin ıslak imzalı olarak düzenlendikten sonra müdürlük ve bölgelerden toplu olarak sendikamıza kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

Gönderilerinizi Büro Hak-Sen adına açılan hesaptan MNG kargo ile herhangi bir ücret ödenmeden sendikamıza ulaştırabilirsiniz.

Dilekçelerin en kısa sürede toplanmasının ardından, Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi tarafından bizzat Dilekçe Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilecektir.

Bu faaliyetimize sendikalı veya sendikasız tüm Meteoroloji personelinin katılımını diler, saygılarımızı sunarız.
Eklenme : 07 Aralık 2014
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - ( - Faks : (0312) 229 03 26