Adelet'te Tek Promosyon Sözleşmesi

Sendikamızın girişim sonucu Adalet Bakanlığında tüm personeli kapsayacak şekilde ihale yoluyla tek banka promosyon (özendirme) sözleşmesi yapılacak.
Adalet Bakanlığının herhangi bir miktar belirlemeden banka ile yapmış olduğu sözleşme uyarınca, merkez ve taşra teşkilatındaki tüm birimler ancak bakanlık tarafından belirlenen banka şubesi ile sözleşme yapmak durumunda kalıyordu. Bu da personelin düşük promosyon almasına neden oluyordu.
Genel Başkan Ayhan Çivi’nin Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile yaptığı görüşmede bu husus gündeme getirilerek, Adalet çalışanlarının mağduriyetine neden olan bu uygulamanın kaldırılarak, tüm adalet teşkilatında çalışan personeli kapsayacak şekilde tek bir sözleşme yapılmasını talep etmiştik.
Bu şekilde yapılacak sözleşme ile birimler arasındaki promosyon farklılığının giderilerek, personele daha yüksek miktarda promosyon ödenmesinin olacağı ifade edilmiştir.
Sendikamızın bu önerisi Adalet Bakanlığınca kabul edilerek, 13/06/2012 tarihli Genelge ile tüm birimlere duyuruldu.
Duyuruda, 26/06/2012 tarihinde Bakanlık tarafından yapılacak ihale sonucu kazanan banka ile tüm teşkilatı kapsayacak şekilde tek bir sözleşme yapılacağı bildirildi.
Sendikamız tarafından ihale süreci de takip edilerek gereli duyurular yapılacaktır.
Eklenme : 25 Haziran 2012
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26